Sophos Akademi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bilişim ve Teknoloji
  4. »
  5. Bu Yıl Cyberpunk 2077 Yılı Olacak

Bu Yıl Cyberpunk 2077 Yılı Olacak

Sophos Akademi Sophos Akademi -

Bilgisayar korsanları, keyifsiz suçlular ve savaşan şirketler hakkında genişleyen bir bilim kurgu hikayesi olan Cyberpunk 2077, NPC’ler ve yan görevlerle dolu yoğun bir açık dünya ile devasa bir oyun olduğu şimdiden yayılan dedikodular arasında.

Yazan: Reşat Okur

Cyberpunk’ın şimdiye kadar piyasaya sürülmesi gereken Cyberpunk 2077’nin Kasım ayında piyasaya sürülmesi planlanıyor. Bu arada size karakter oluşturma, dövüş, romantizm, hikaye ve açık bir dünya hissi oluşturacak. Şehrin içinde ve dışında dolaşabilir, binaları keşfedebilir ateş edebilir veya oyunun hikaye tadını çıkarabilirsiniz. 

Cyberpunk 2077’ye genel bakış

Cyberpunk 2077 nedir?

The Witcher 3’ün geliştiricilerinin yer ortaya koyduğu bir açık dünya oyunu ve bilim kurgu RPG’si olarak biliniyor… Night City adlı kurgusal Kaliforniya yayılımında sürüş ve keşfetme oyunu olarak ortaya çıktığı söylenebilir.

Karakterini oluştur!

Bu açıdan Mass Effect serisine benzediği söylense de Cyberpunk ayrı bir dünyanın kapısını aralıyor. V adında belirli bir karakter olarak oynayacaksınız ancak görünüşlerini özelleştirebilir ve iki seslendirme sanatçısı, Cherami Leigh veya John Flanagan’dan birini seçebilirsiniz. İstatistiklere ve sonuçları etkileyen diyalog seçeneklerine de sahip olacaksınız.

Çatışma özellikleri

Görünüşe göre pek çok çatışma çözme seçeneği var. Örneğin konuşma, hackleme, gizlice girme… Ama Cyberpunk 2077 en azından kısmen birinci şahıs nişancı oyunudur. Deus Ex gibi sürükleyici simülasyonları andıracağı da ortada.

Çeşitli Silahlar

Bu oyunda vuruş efektlerinden çeşitli silahların ortaya konmasına kadar birçok şeyi demoda görüyoruz. Ciddi bir emek harcanmış bu oyunda silah seçebilinecek.

Cyberpunk 2077 çıkış tarihi

Şimdiden sipariş almaya başlayan Cyberpunk 2077 çıkış tarihi PC, PS4 ve Xbox One için 19 Kasım 2020  PC’de Steam ve GOG’da olacak ve bir noktada Google Stadia’da da yayınlanacak.

Cyberpunk ilk olarak 16 Nisan’da çıkacaktı ancak CD Projekt RED  Ocak ayında “oyun testini, düzeltmeleri bitirmek için daha fazla zamana” ihtiyacı olduğunu duyurdu. Dolayısıyla oyunun çıkışı Eylül’e itildi ve ardından 18 Haziran’da başka bir gecikme açıklandı ve Cyberpunk 2077 bu yüzden Kasım’a taşındı. Umarız kusursuz bir oyun olmuştur.

Cyberpunk 2077 sistem gereksinimleri

Minimum Sistem Gereksinimleri

İşlemci: Intel Core i5-2500K 3.3GHz / AMD FX-8320

RAM: 8 GB RAM

Boş Alan: 70 GB of space

Ekran Kartı: AMD Radeon R9 380 ya da NVIDIA GeForce GTX 960 2GB

İşletim Sistemi: Win 7 64

Direct X: Version 11

Ekran Çözünürlüğü: 720p

 

Önerilen Sistem Gereksinimleri

İşlemci: Intel Core i5-4670K 3.4GHz / AMD Ryzen R5 1600

RAM: 16 GB RAM

Boş Alan: 70 GB of space

Ekran Kartı: AMD Radeon RX Vega 64 8GB ya da NVIDIA GeForce GTX 1070

İşletim Sistemi: Win 10 64

Direct X: Version 11

Ekran Çözünürlüğü: 1080p

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir