Sophos Akademi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bilişim ve Teknoloji
  4. »
  5. Diablo Immortal istenileni verecek mi?

Diablo Immortal istenileni verecek mi?

Sophos Akademi Sophos Akademi -

Bilgisayar ve konsol oyuncuları heyecanla Diablo 4 oyununu beklerken, Diablo Immortal tanıtımının yapılması ve bu oyunun mobil olması Blizzard oyuncuları tarafından hayal kırıklığı olarak yorumlandı. Biz de Sophos Akademi olarak Blizzard’ın mobil oyun dünyasına girişini ve bunun etkilerini tartıştık.

1994’te Warcraft oyununu çıkardığından beri, dünyanın en başarılı oyun geliştiricilerinden biri kabul edilen Blizzard, Diablo ve StarCraft oyunlarının devamları sayesinde de adından sıklıkla söz ettirdi. Tek ve çok oyunculu video oyunları alanında büyük hayran kitlesi elde eden Blizzard Entertainment, Diablo Immortal’ın tanıtımını yaptı ve olanlar oldu.
Oyun dünyasında adından sıkça söz ettiren Blizzard, Diablo 3 oyunuyla beraber konsol ve PC oyuncularının gönlünü fethetmişti. Diablo 3’ten daha farklı olan Diablo 4’ü bekliyen oyuncular Immortal ile büyük hayal kırıklığı yaşadı. Oyuncular şoke olduğu Diablo Immortal için tepkilerini, Youtube’da tanıtım videolarını dislike (beğenmeme) yağmuruna tutarak gösterdi.

Blizzard yenilikleri ve güncellemeleri eleştirilirken Diablo Immortal’ın mobil olarak tanıtılması da ortalığı karıştırmış durumda. Blizzard oyuncularının bir kısmı mobil oyunun da denenmesi gerektiğini düşünse de Diablo 4 için beklenen yeni haritalar ve karakterler, Immortal’da pek rağbet görmeyeceğe benziyor.

Gerek basın gerek ise oyun siteleri ve bloggerler, Diablo konusuna kilitlenmiş durumda. Blizzard’ın sansasyonel oyun tanıtımı ve mobil oyun şoku uzun süre tartışılacağa benziyor. Immortal tantımındaki eksikliklerle de oyun severleri bir hayli kızdıran Blizzard, oyuncularını rahatlatmanın yollarını aramak için düşünmeye başlamış gibi görünüyor. Blizzard için şimdilik en iyi çıkış yolu beklentilerin ötesinde bir Diablo 4’ü kullanıcılarına sunmak gözüküyor.

Bu durumu hep birlikte görüp çözümleyeceğiz.

 

Reşat OKUR

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir