Sophos Akademi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bilişim ve Teknoloji
  4. »
  5. Dronedeploy, 35 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Dronedeploy, 35 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Sophos Akademi Sophos Akademi -

Bulut tabanlı drone haritalama ve analitik platformu DroneDeploy, Bessemer Venture Partners liderliğinde gerçekleştirilen D Serisi yatırım turunda 35 milyon dolar yatırım aldı.

Medyada yer alan haberler drone endüstrisinin ölümünü ilan etse de sektöre yapılan yatırım hala güçleniyor. Delil olaraksa kurumsal harita platformu DroneDeploy’un 35 milyon dolarlık yatırımını gösterebiliriz.

Yeni yatırımla birlikte DroneDeploy’un aldığı toplam yatırım miktarı 91 milyon dolara ulaştı. Bu yılki kullanıcı konferansında, şirket yeni ortaklıklar, yeni ürünler ve yeni müşteriler duyurdu. Drone endüstrisiyle birlikte büyüdüler, şimdi 100 drondan fazla filoya sahip birden fazla müşteriye hizmet veriyorlar.

Ürünleri özellik açısından zengin ve güvenilir. İnsanlara ve ürünlere yatırım yaptıkları görülüyor. Kurucu ortak Mike Winn’in vizyonlarını şöyle açıklıyor: “Her iş sahasında bir drone”.

San Francisco merkezli DroneDeploy, 180 ülkede faaliyet gösteriyor. Yılda bir milyondan fazla uçuş gerçekleştiren 5 binden fazla şirket tarafından kullanılıyor.

DroneDeploy’un CEO’su Mike Winn’in 2013 yılında Jono Millin ve Nicholas Pilkington ile hayata geçirdiği DroneDeploy, drone operatörlerine madencilik, inşaat, tarım ve enerji gibi endüstrilerde interaktif haritalar ve analitikler sağlamak için tasarlanmış bir dizi ürün sunuyor. DroneDeploy’un mobil uygulamasından, özel haritalar, 3B modeller, fotoğraflar, panoramalar ve videolar oluşturmak için uçuşları ve navigasyonu otomatikleştirmek mümkün oluyor. Yorum ve açıklama içeren haritalar, varlıkların sayılması gibi görevleri otomatikleştirmek için kullanılabiliyor ve veri kaynaklarına bağlı olarak yükselme, tesis sağlığı, hacim, mesafe, termal veriler ve daha fazlası gibi ölçümleri kullanıcıya sunuyor.

DroneDeploy’un uygulama paketi, verileri radyometrik termal, yakın kızılötesi ve multispektral de dahil olmak üzere çeşitli biçimlerde işleyebiliyor. Ayrıca kurumsal ve devlet projeksiyon sistemleriyle entegrasyonun yanı sıra zemin kontrolü ve kontrol noktaları için destek de bulunuyor.

Winn, “Her boyuttaki işletme, daha iyi kararlar almak için DroneDeploy’a yöneliyor” diyor. “Yazılımımızın, müşterilerimizin her yıl gerçekleştirdiği bir milyon uçuşta daha hızlı, daha güvenli ve daha doğru bilgiler vermesinden gurur duyuyoruz. Bu yatırım, işletmedeki ticari uçakların büyümesinin bir yansımasıdır ve her sektörde otomatik drone kullanımı sözünü vermemize yardımcı olacaktır.”

Tracy Young, kurucu ortak ve öncü mobil yapı üretkenlik yazılımı olan PlanGrid’in eski CEO’su da DroneDeploy’un Yönetim Kurulu’na katıldı. Young, “Dronlar güçlü ve değerli iş araçlarıdır, ancak endüstrinin kaçırdığı şey, dünya standartlarında teknolojiyle erişilebilirlikti” dedi. “DroneDeploy, ticari uçakları demokratikleştirmek ve geleneksel endüstrileri bozmak için çalışan özgün, motive bir yazılım şirketidir. Bakış açılarımı, öne çıkanları ve görüşlerimi sunmaktan gurur duyuyorum.”

DroneDeploy, 35 milyon dolarlık fonu uluslararası çapta genişlemek, yeni endüstrilere girmek ve müşteriler için teklifler grubunu daha da geliştirmek için kullanacak.

 

Çeviren: Elif Akçay

Kaynak: dronelife.com/2019

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir