Cuma , Mayıs 20 2022

Emoji Kullananlar Daha Fazla İlişki Yaşıyor

Yeni bir çalışma, emoji kullanan bekarların çekimser olanlardan daha fazla cinsel ilişki yaşadığını ortaya koydu. Bilim insanlarının Match.com’un Amerika’daki yıllık bekarlar anketine -5.675 bekar- göre vardıkları sonuç: Emojileri daha fazla kullanma eğilimde olan kişiler daha fazla ilişki yaşıyor.

Çalışmaya liderlik eden Rutgers Üniversitesi’nden Biyolojik Antropolog olan Dr. Helen Fisher, “Emoji kullananların %54’ü son bir ayda ilişki yaşamışken emoji kullanmayanların ilişki yaşam oranı ise %31” dedi.

Verilere göre, bu istatistikler 20’li, 30’lu ve 40’lı yaşlarda erkekler ve kadınlar için geçerliydi. Metinler ve e-postalarda tonlamaları anlamak çok zordur ancak emojiler bu boşluğu doldurabilir. Fisher, “Emoji kullanıcıları metinlerine daha fazla kişilik vermek istiyorlar” diyor. “Burada duyguları ifade etmenin başka bir yolunu yarattık ve bu emoji.” Çünkü olay sadece bazı emojilerin müstehcen kullanımlarıyla ilgili değil.

Fisher, “Emoji kullanıcıları sadece daha fazla seks yapmıyor, daha fazla randevuya çıkıyor ve iki katı daha fazla evlenmek istiyor” diyor. “Emoji kullanıcılarının yüzde altmış ikisi evlenmek istiyor, hiç emoji kullanmayanların% 30’una kıyasla. Bu oldukça iyi.” Neyse ki kaçınılmaz Instagram nişan duyuruları için uygun elmas emojileri mevcut.

 

Çeviren: Elif Akçay

Kaynak

  • time.com

Hakkında Elif Akçay

Maltepe Üniversitesi, Araştırma Görevlisi. Marmara Üniversitesi, Bilişim doktora öğrencisi. Temelde bilim ve teknoloji özelde ise biyoteknoloji, transhümanizm, etik, dijital etik (açıklık etiği), biyoetik, sosyal medya, bilişim ve iletişim teknolojileri, gözetim ve yapay zekâ konularıyla ilgili.

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Emojilerin gerçek anlamı nedir?

Bilim insanları, psikologların çağrısına kulak verdiler ve akıllı telefonlarda kullandığımız sembolik ifadeler olan emolojileri analiz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir