Sophos Akademi, Etkinliklere Başladı

Sophos Akademi’nin “Yazarlar Gençlerle Buluşuyor” etkinliği hareketli başladı. Etkinlik kapsamında, Sophos Akademi yazarlarından Yrd. Doç. Dr. Şevki Işıklı, bugün Bahçelievler’de liseli öğrencilerle buluştu. Etkinlik coşkulu bir ortamda gerçekleşti.

Haber: Aykut Balaban

İstanbul’un en çok tercih edilen meslek lisesi Özel Vital Mesleki ve Teknik Lisesi’nde gerçekleştirilen etkinlikte Işıklı, “Demokrasi ve İnsan Hakları” konulu bir konuşma yaptı. İnsan hakları bilinci, özgürlük, eşitlik birlikte mevcudiyet ve şiddet üzerinde durdu. Günümüzde insan haklarının sınırlarının tartışıldığını söyledi.

“Şiddet insan hakları ihlallerinin başında geliyor. Şiddet yalnızca bağırmak, vurmak, darp etmek değildir. Şiddetin yeni bir tanımını vereyim size: Şiddet, potansiyelin gelişmesini, açığa çıkmasını engellemektir” dedi. Söyleşinin sonunda soru-cevap kısmında öğrencilerin sorularını samimiyetle cevapladı.

Etkinlik kapsamında Işıklı, Okul Müdürü Adem Durmaz’la birlikte Edebiyat Kulübü tarafından hazırlanan Okul Kütüphanesinin açılışına katıldı.

“Okumak insanı başka bir şeye dönüştürür” diyen Işıklı, söyleşi sonrasında kitaplarını imzaladı.

 

Hakkında Sophos Akademi

Sophos Akademi, bir popüler bilim ve teknoloji sitesidir. Yaşama bilgelik katmayı amaçlar. Konuk yazarların makaleleri veya sitenin haberleri bu avatar ile yayınlanmaktadır.

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Uzaydaki Kadınların İlham Verici Hikayeleri

Milli Uzay Programı çerçevesinde Ay’a gerçekleştirilecek insanlı ve insansız uçuşlarımızın ön ve arka planında ne …

Facebook Beyni Okuyan Arayüz Projesinden Vazgeçiyor

Bazılarımız hatırlayacaktır, 2017 yılında Elon Musk, binlerce elektrotun insan beynine nasıl bağlanacağı üzerinde çalışan yeni beyin-arayüz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir