Çarşamba , Mayıs 25 2022

Sophos Akademi, Etkinliklere Başladı

Sophos Akademi’nin “Yazarlar Gençlerle Buluşuyor” etkinliği hareketli başladı. Etkinlik kapsamında, Sophos Akademi yazarlarından Yrd. Doç. Dr. Şevki Işıklı, bugün Bahçelievler’de liseli öğrencilerle buluştu. Etkinlik coşkulu bir ortamda gerçekleşti.

Haber: Aykut Balaban

İstanbul’un en çok tercih edilen meslek lisesi Özel Vital Mesleki ve Teknik Lisesi’nde gerçekleştirilen etkinlikte Işıklı, “Demokrasi ve İnsan Hakları” konulu bir konuşma yaptı. İnsan hakları bilinci, özgürlük, eşitlik birlikte mevcudiyet ve şiddet üzerinde durdu. Günümüzde insan haklarının sınırlarının tartışıldığını söyledi.

“Şiddet insan hakları ihlallerinin başında geliyor. Şiddet yalnızca bağırmak, vurmak, darp etmek değildir. Şiddetin yeni bir tanımını vereyim size: Şiddet, potansiyelin gelişmesini, açığa çıkmasını engellemektir” dedi. Söyleşinin sonunda soru-cevap kısmında öğrencilerin sorularını samimiyetle cevapladı.

Etkinlik kapsamında Işıklı, Okul Müdürü Adem Durmaz’la birlikte Edebiyat Kulübü tarafından hazırlanan Okul Kütüphanesinin açılışına katıldı.

“Okumak insanı başka bir şeye dönüştürür” diyen Işıklı, söyleşi sonrasında kitaplarını imzaladı.

 

Hakkında Sophos Akademi

Sophos Akademi, bir popüler bilim ve teknoloji sitesidir. Yaşama bilgelik katmayı amaçlar. Konuk yazarların makaleleri veya sitenin haberleri bu avatar ile yayınlanmaktadır.

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Çevrim İçi Alışveriş Endüstrisi Üzerindeki Metaverse Etkisi

Metaverse, uygulamalarıyla ilgili merak nedeniyle küresel nüfus arasında günlük konuşmanın bir parçası haline geliyor. Ayrıca …

The Post Filmi: Basın Meslek İlkeleri ve Medyanın Gücü

Gazetecilik, sınırları çizilmiş bir görev alanı içerisinde bağımsız ve kitlelerin doğru bilgiye ulaşması önceliğini taşıyan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir