Uzman Gazetecilik Kitapları Çıktı

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden Dr. Öğr. Üyesi Serkan Bayrakcı ve Dr. Öğr. Üyesi Seçil Özay’ın editörlüğünde ortaya çıkan “Dijital Çağda Uzman Gazetecilik 1-2 ” kitapları, Çizgi Kitabevi tarafından yayınlandı.

Dijital Çağda Uzman Gazetecilik, yeni iletişim teknolojilerinin gazetecilik pratikleri üzerine etkisiyle bir ihtiyaç olarak ortaya çıkmıştır. İki ciltten oluşan kitabın bölümleri, bu ihtiyaca cevap verebilmek amacıyla oluşturuldu. Medya ve gazetecilik çalışmalarıyla dijital iletişimi birleştiren bu kitap; eğitim, siyaset ve ekonomi gibi geleneksel gazetecilik alanlarının yanı sıra dijitalleşmenin ve yeni iletişim teknolojilerinin ortaya çıkardığı drone gazeteciliği, robot gazetecilik, veri gazeteciliği gibi alanları da kapsamaktadır.

Gazetecilik uzmanlık alanlarıyla ilgili temel bir başvuru kaynağı niteliğinde olan bu çalışmanın, iletişim alanındaki akademisyenler, öğrenciler ve medya profesyonellerine dijital çağda gazetecilik uzmanlık alanları konusunda katkı sağlayacağı düşünülmektedir.

Hakkında Sophos Akademi

Sophos Akademi, bir popüler bilim ve teknoloji sitesidir. Yaşama bilgelik katmayı amaçlar. Konuk yazarların makaleleri veya sitenin haberleri bu avatar ile yayınlanmaktadır.

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Kapitalizm ve Medya: Veyis Ateş ve Hadi Özışık Vakası

Marx, aşk da bir gün meta olacak demişti. Bu bağlamdan bakıldığında haber de kapitalist ilişkilerin …

Robot Gazeteciliğine Genel Bir Bakış

Gazetecilik pratiklerinde teknolojik gelişmelerin yarattığı değişim akademik araştırmaların ilgi alanı haline gelmiştir. Teknolojinin gazetecilik pratiklerine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.