Sophos Akademi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bilişim ve Teknoloji
  4. »
  5. Uzman Gazetecilik Kitapları Çıktı

Uzman Gazetecilik Kitapları Çıktı

Sophos Akademi Sophos Akademi -
97

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden Dr. Öğr. Üyesi Serkan Bayrakcı ve Dr. Öğr. Üyesi Seçil Özay’ın editörlüğünde ortaya çıkan “Dijital Çağda Uzman Gazetecilik 1-2 ” kitapları, Çizgi Kitabevi tarafından yayınlandı.

Dijital Çağda Uzman Gazetecilik, yeni iletişim teknolojilerinin gazetecilik pratikleri üzerine etkisiyle bir ihtiyaç olarak ortaya çıkmıştır. İki ciltten oluşan kitabın bölümleri, bu ihtiyaca cevap verebilmek amacıyla oluşturuldu. Medya ve gazetecilik çalışmalarıyla dijital iletişimi birleştiren bu kitap; eğitim, siyaset ve ekonomi gibi geleneksel gazetecilik alanlarının yanı sıra dijitalleşmenin ve yeni iletişim teknolojilerinin ortaya çıkardığı drone gazeteciliği, robot gazetecilik, veri gazeteciliği gibi alanları da kapsamaktadır.

Gazetecilik uzmanlık alanlarıyla ilgili temel bir başvuru kaynağı niteliğinde olan bu çalışmanın, iletişim alanındaki akademisyenler, öğrenciler ve medya profesyonellerine dijital çağda gazetecilik uzmanlık alanları konusunda katkı sağlayacağı düşünülmektedir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir