Sophos Akademi

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Uygulamalı Felsefe
 4. »
 5. Zayıf Erkeklerin 23 Özelliği: Güçlü Kadınlar Bunlara Asla Tahammül Etmezler

Zayıf Erkeklerin 23 Özelliği: Güçlü Kadınlar Bunlara Asla Tahammül Etmezler

Sophos Akademi Sophos Akademi -

Bu yazıyı okuduğunda erkek arkadaşının zayıf bir vasat olup olmadığını anlayabileceksin. Bundan sonra ne olacağı sana kalmış fakat hak ettiğinden daha azına razı olmak zorunda olmadığını unutma. İşte, zayıf erkeklerin 23 göstergesi.

 1. Sorunlarla sen uğraşırsın!

Güç, diğer şeylerin yanı sıra sorunlarla başa çıkma yeteneğidir ve bu bir ilişkinin yürümesi için çok önemlidir. Her iki taraf da sorunları çözmek için eşit derecede çaba sarf etmelidir. Bu yüzden ilk kez bir sorunu kendi başınıza çözmen gerektiğinde, kendine zayıf bir erkekle çıkıp çıkmadığını sormalısın. Zayıf erkeklerin göstergelerinden biri, tüm sorunları senin çözmene izin vermesidir. Onlar hakkında stres yapmak istemez ve sen mücadele ederken o hayatından zevk alır.

 1. O başkalarını memnun ederken seni ihmal eder!

Zayıf adamın herkesi tatmin ederken seni ihmal ediyorsa, sana asla böyle davranmayacak güçlü bir adam bulmanın zamanı gelmiştir. Bu adam, herkesin onun hakkında ne düşündüğünü umursar bu yüzden senden başka herkesi memnun eder fakat konu sen olduğunda, her zaman orada olacağını düşünür. Bu tür davranışlara tahammül etmene gerek yok. Böyle ihmal edilmeyi hak etmiyorsun. Mesele şu ki iyi bir adam için sen herkesten daha önemli olursun.

 1. İhtiyacın olduğunda yanında olmaz!

Zayıf bir adamın belirtilerinden biri, asla yanında olmamasıdır. İşin ilginç yanı, arkadaşlarının yanında olurken senin yanında olmaz. Bunun nedeni, arkadaşlarının onların yanında olmazsa onu terk edeceğini düşünmesidir. Aynı zamanda senin onu asla terk etmeyeceğini bu yüzden senin yanında olmak zorunda olmadığını düşünür. Bu tür davranışlara müsamaha göstermemelisin. Mutlu bir ilişkiye sahip olmak için her zaman yanında olacak biriyle birlikte olmalısın. Güçlü insanlar, ihtiyaç duyduğunda her zaman yanında olurlar.

 1. Bencil bir adamdır!

Bencillik, ilişkinin başlangıcından itibaren görebileceğin bir zayıf erkek özelliğidir. Yatakta ya da para konusunda sadece kendini düşündüğünü görürsen, o zayıf bir adamdır ve koca olabilecek biri değildir. Bu adam her şeyin istediği gibi olmasını ister ve senin düşüncelerini asla umursamaz. O sadece kendini düşünür ve sen de bu sebeple acı çekersin. Bu yüzden senden faydalanmasına izin verme. Seni özverili bir şekilde sevecek birini hak ediyorsun. Neleri kaçırdığını görmek için özverili sevginin gerçekte nasıl olduğuna dair yazılar okuyabilirsin.

 1. Alınmaz ve çatışmalardan kaçınır!

Zayıf bir kişiyi gücendirmek imkansızdır çünkü sen veya başkaları onu gücendirse de herhangi bir çatışmaya girmekten kaçınır. Yani adamın kendini savunmaktansa sessiz kalmayı tercih ederse, onun zayıf olduğunu anlayabilirsin. Bütün sorunlara sırt çevirmesinin nedeni, o insanları kaybetmekten korkmasıdır. Bu yüzden onlarla aynı fikirde olmadığını söyleyemez. Bu zayıflık, onların en kötü özelliklerinden biri ve onlardan kaçmak için işaretin olabilir. Hiçkimse kendi ayakları üzerinde duramayan bir adama takılıp kalmak istemez.

 1. İnsanlar senin hakkında kötü konuştuğunda seni asla savunmaz!

Zayıf adamların en kötü yanı kendini savunamaması değildir. Sorun şu ki, o senin için de asla tepki göstermez. Başkaları senin hakkında kötü konuştuğunda erkeğin sessiz kalacaksa, ne işe yarar ki? Seni gerçekten seven bir adam sana bunu her gün ve herkesin önünde söyleyecektir. Eğer bu adam seni her incittiğinde ürküyorsa, bu onun sana ihtiyacın olan güvenliği ve korumayı sağlayamayacağını gösterir. Gerçek bir erkek, onu ne kadar eski moda gösterirse göstersin, her zaman onurunu koruyacaktır.

 1. Gerçek duygularını gizler!

Böyle bir adam duygularını asla göstermez, bu da kafasının içinde neler olup bittiğini bilmeni imkansız hale getirir. Bunun ne kadar çok soruna yol açacağını açıklamama gerek yok. Bu adam senin hakkında gerçekten ne düşündüğünü sana asla göstermeyecek. Seninle ilgili bir şeyden hoşlanmadığında bile, bunu söylemek yerine pasif-agresif davranacaktır. Böyle zayıf bir adamdan ihtiyacın olan sevgi ve şefkati asla alamayacaksın. Ayrıca gerçek duygularını saklayan biriyle sağlıklı bir ilişki yaşamak mümkün değildir.

 1. Tüm işi senin yapmana izin verir!

Zayıf bir adamı tanımak için ne kadar tembel olduğuna bakabilirsin. Böyle bir adam onun arkasını toplamanı ve pis işlerini yapmanı sağlayacaktır. İster profesyonel ister özel hayatı olsun, tüm işi senin yapmana izin verir. Senin her şeyi halledebilecek kadar güçlü olduğunu düşünür ve yardıma ihtiyacın olup olmadığını asla sormaz. Zayıf erkek arkadaşın seni kendisinin hiçbir şey yapamayacağına ikna eder. Kim böyle bir adamla birlikte olmak ister? Bu tür erkekler çok yorgun olmanı veya her şeye tek başına yetişemeyecek olmanı umursamazlar.

 1. Ona dırdır etmelisin!

Dırdırcı biri olacağını hiç düşünmemiştin… Ama bu adamla çıkmaya başladığından beri, öyle biri oldun. Sürekli olarak ona ne yapması gerektiğini hatırlatıyorsun ve üstelik ondan bir şeyler yapmasını da istemek zorundasın. Hatta onun için bir kız arkadaştan daha çok ebeveyn gibisin. İnan bana, bir ilişki böyle olmamalı. Siz, eşit ortaklar olmalısınız ve ilişkinize eşit katkıda bulunmalısınız.

 1. Arkasını toplamalısın!

Sanki bir erkeğin değil de bir çocuğun var. Kıyafetlerini her yere bırakıyor ve onun arkasından her zaman temizlik yapmak zorundasın. Yerde bir tane daha yiyecek ambalajı görürsen muhtemelen çıldıracaksın; işte zayıf bir adamla çıkmak tam da böyle bir şeydir. Ortalığı dağıttıktan sonra, onun yerine temizlik yapman için her zaman seni bekler. Ödenmemiş faturalar veya çözülmesi gereken başka bir şey olduğunda, bunu yapmayı senden bekler.

 1. O hiç büyümez!

Hala lisedeymiş gibi davranıyor fakat tıpkı bir bebekle çıkmak istemediğin gibi, lisede bir erkekle de çıkmak istemiyorsun. Arkadaşlarıyla birlikteyken uyuşturucu ve alkolü kötüye kullanacak, başı belaya girecek ve aptalca şeyler yapacak. Sanki hiç büyümemiş gibi… Böyle biriyle ciddi bir konuşma yapmak imkansız.

 1. Gelecek hakkında konuşmazsınız!

Evlilik ve çocuk konularını gündeme getirmek bu adamın pantolonu yanıyormuş gibi koşmasına neden olur. Birlikte geleceğiniz hakkında ciddi bir şeyden bahsettiğiniz anda çıldırır. Bu adamla çocuklarınıza isim bulmaktan zevk almayacaksın. Daha kendi arkasını toplayamıyorsa, çocuğun arkasını nasıl toplayacak? Her şeyden önce kendisi bir çocuk. Böyle birine hiçkimsenin ihtiyacı yoktur.

 1. Seni dinlemez!

Güçlü bir partnerin her zaman seninle aynı fikirde olacağını söylemiyorum fakat birlikte olduğun ve konuşmanı asla dinlemeyen bu adamın aksine kesinlikle seni dinleyecektir. Zayıf bir adam yalnızca seni bir dırdırcıya çevirdiği için anlattıklarını dinleyebilir fakat sana gerçekten saygı duymaz. Hayatında sen konuşurken dikkatle dinleyecek birinin olmasını hak ediyorsun. Güçlü bir adam her sözünü dinleyecek ve fikrine saygı duyacaktır. Önemli olan seninle aynı fikirde olmasa bile sana saygı duymaya devam etmesidir.

 1. Onunla ciddi bir konuşma yapamazsın!

Bu adam ciddi bir konuşma yapamaz. Konuşma ciddiyse, ikinizle ilgili olmasa bile, onunla konuşamazsınız. Konu ikinizle ilgili olduğunda daha da zor olur çünkü özellikle o zaman kendini geri çekecektir. Ciddi bir konuşma bile yapamadığın bir adamla ne yapabilirsin? Bence kendine büyümüş ve ciddileşmeye hazır başka bir adam bulman gerektiği açık. Sonuçta ciddi konular ortaya çıkar ve onlar hakkında konuşacak birine ihtiyacın olur.

 1. Tüm planları sen yaparsın!

Birlikte takılmayı iple çektiğinden değil fakat bütün planlama sana kalmış durumda. Bu tip bir adam asla plan yapmak istemeyecektir çünkü o işini başkasının yapmasını ister. O bir lider değil, takipçi olmayı seven biri. Birinin onunla ilgilendiğini hayal ediyor. Zaten kendine bakamayacak durumdadır. Bu yüzden akşam yemeği rezervasyonlarını her zaman sen yaparsın.

 1. Asla sorumluluk almaz!

Bu adamın senin için doğru kişi olmadığına dair ipucun sorumluluk eksikliği. Yaptıklarının sorumluluğunu almaz ve asla almayacaktır. Bunun yerine her zaman başkalarını suçlar veya sana sudan sebepler sunar. Mesele şu ki hiçbir şey asla onun suçu değil. Her zaman bir başkasını işaret etmenin bir yolunu bulacaktır çünkü kötü adam olmak istemiyor fakat gelişmek de istemiyor. Bir kusuru değiştirmek çaba gerektirir ve bu tip bir adam hiçbir şey yapmak istemez.

 1. Çok çabuk öfkelenir!

Bu adamın küçük çocuklarla bir ortak noktası daha var. Zayıf adam çok sinirlidir ve herhangi bir zorlukla karşılaşması gerektiğinde çok çabuk sinirlenir. Ayrıca öfkeli olmayı erkeksi bir özellik olarak görmesi de bu durumda yardımcı olmaz. Aslında bu doğru değildir çünkü gerçek bir adam öfkesini tutabilir ve o kadar kolay patlamaz. Bir erkekten çok bir çocuk gibidir. Ne kadar kolay üzüldüğü onun hakkında yeterince şey anlatır.

 1. Her zaman başkalarını suçlar!

Sorumluluk almadığından ve her zaman başkasını hedef gösterdiğinden bahsetmiştim. Basitçe asla onun hatası değildir ya da öyle inanmanı ister. İşler iyiyken övgüyü almaktan çekinmez fakat işler kötüye gittiğinde herkesi suçlar. Yeniden, çocukça davranmıştır ve buna tahammül etmene gerek yok. Bu adam asla erkek olmak için büyümeyecek. O, her zaman çığlık atan ve suçu başkalarına atan öfkeli küçük bir çocuk olacak.

 1. Çok muhtaçtır!

Bu adam, bir kadının kendisine bakmasını ve kendisini özel hissetmesini ister fakat gerçek bir erkek bağımsızdır ve kendini bir ödül olarak görür. Senin adamın böyle değildir bunun yerine erkek gibi hissetmek için bir kadının ilgisine ihtiyacı vardır. Bu tür bir yaklaşım onu ​​hayatta hiçbir yere götürmez. Gerçek, olgun bir adam bulduğunda farkı göreceksin. Sana çok fazla ihtiyacı olmayacak biri olmalıdır.

 1. Başkalarının ne düşündüğünü umursar!

Daha önce de belirttiğim gibi, bu tip bir adam her zaman diğer insanların fikirlerini önemser ve aslında onlara bağlıdır. Bu yüzden asla kendisi için ayağa kalkmaz. Ancak bunun sizin için de asla ayağa kalkmayacağı anlamına geldiğini unutmayın. Bu erkekçe bir davranış değil. O aslında gerçekten olgunlaşmadı. Olgun erkekler, başkalarının ne düşündüğünü umursamazlar. Sonuçta onları gerçek bir erkek yapan da budur. Herkesle çelişmek zorunda kalsalar bile her zaman inandıklarının arkasında dururlar.

 1. Sık sık aşık olur!

Zayıf bir adam, birçok kez aşık olma konusunda uzun bir geçmişe sahip olacaktır. Ne tür kadınlardan hoşlandığı konusunda çok seçici olmaz; tek istediği onunla ilgilenecek biridir. Kaltak kadınlarla bir geçmişi olduğunu fark edebilirsiniz. Bu durumda, kadınların onunla çıkmaya başlamadan önce de kaltak olup olmadıklarını kendinize sorun.

 1. Her ne pahasına olursa olsun çatışmadan kaçınır!

O, bir çatışmaya girmektense, biriyle tartışmamak için yalan söylemeyi tercih edecek tipte biridir. Dostça bir tartışma bile onun için çok fazla olacaktır ve çatışma genellikle ona son derece rahatsız hissettirir. Kabul edemediğinde, sadece susacaktır. Kabul etmediğini söyleyebilir ama bundan daha fazlasını söylemeyecektir. Tabii ki, bu çok erkeksi olmayan bir özellik ve gerçekten büyük bir ayrılık olabilir. Gerçek erkeklerin genellikle çatışmalardan kaçınmadığını söylememe gerek yok.

 1. Çocuk gibi davranır!

Sonuç olarak bu adam bir erkek çocuk ve asla büyümeyecek. Onun çocuk gibi davranmasına defalarca şahit olduğunda şaşırma çünkü o gerçekten bir çocuk. Böyle biriyle asla sağlıklı bir ilişkin olmayacak. Hayatında gerçek bir erkeğe, yetişkin gibi davranacak ve seninle ilgilenecek bir erkeğe sahip olmayı hak ettiğini düşünmüyor musun? Böyle biri onunla ilgilenmeni beklemek yerine, kendini güvende hissetmeni sağlayacaktır.

 

Çeviren

Şevval Cengiz

Kaynak

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir