Sophos Akademi

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Bilişim ve Teknoloji
 4. »
 5. Hangisi: Forza Horizon 4 mü Need For Speed Heat mi?

Hangisi: Forza Horizon 4 mü Need For Speed Heat mi?

NfS serisi yıllardır gerçekten ilerleyemedi. Need for Speed ​​Heat bunu değiştirmek istiyordu. Ancak Forza Horizon 4’ün çıkışı olayları alt üst etti.   

Yazan: Reşat OKUR

ABD’nin Miami kentine başlayan NFS hikayesi, ışıltılı neon metropol Palm City’de yeraltı sahnesinin tepesine çıkmak isteyen bilinmeyen yarışları ortaya koysa da NFS, Heat Forza karşısında amansız mücadele veriyor.

NFS Heat eksikliklerini oyuncular videolar çekerek karşılaştırmaya çalışıyor. Bunlardan en önemlisi karakterin kendine ait evi olmaması, online oyundaki yetersizlikler  ve araçların azlığı. Eylem yok motivasyon yok oyuna çok masraf harcanmış ancak oyunun diğer bir eksikliği cockpit olmaması.

NFS Heat’ de yarışçılar için giderek büyüyen bir araç filosu olsa çok iyi olurdu.  Olmadığı için bu yüzden yarıcılar Referans olarak, yarış deneyimi ve araç filosu açısından standartları belirleyen Forza Horizon 4’e yöneliyor… Forza Horizon 4’te ciddi bir kokpit görüntüsü ve iç dizayn bizi karşılarken NFS Heat’deki o modifiye heycanını bulamıyoruz. Aynı şekilde birbirini tamamlayamayan iki oyunda eksiklikler söz konusu. Tabiki oyuncuların çoğu Forza Horizon serisini NFS serisine göre tek geçiyor.

NFS Heat polis kovalamacası beğeniliyor

Oyuncular arasında NFS Heat’in en beğenilen yanı da gece yarışlarındaki polis kovalamacasının fazlalığı. Polislere herhangi bir temasınızda veya bir yarış boyunca kovalanabiliyorsunuz. Tabi seviye seviye kovalandığınız bu oyundaki polis kovalamacasını Forza Horizon 4’tte de aramıyor değiliz.

Renkli ışıklar ve hava efektlerinin fazla olduğu Palm City’nin sıkıcı bir şehir olması da ayrı bir durum katıyor oyuna. Gündüzleri, yağmurla ıslanan asfalt, yansıtıcı güneş ışığında yıkanıyor, gökdelenlerin arkasından gelen ışık ışınları ve palmiye ağaçları sokak kanyonlarında uzun gölgeler oluşturuyor. Harika görünüyor ama Palm City’deki geceler daha da görülmeye değer olduğu belirtiliyor.

Mavi-pembe neon aydınlatma, hızlandırıcıların olduğu  yolu göstergeleri renkli duman işareti sütunları başlangıç ​​pozisyonları ve araba gövdelerinin LED aydınlatması betonun karanlığını keser. Ancak harika ışık gösterisi soğuktur ve nihayetinde cansız, birbirinin yerine geçebilir bir dünyayı aydınlatır.

Forza Horizonda 4’te gördüklerimiz

 • Çok sayıda araç
 • Geniş şehir ve özgürlük ortamı
 • 4 mevsim
 • Araç içi kokpit dizaynı

Need For Speed Heat’te gördüklerimiz

 • Palm City ve ilginç ışıklandırmalar
 • Araçların çokça modifiye imkanı
 •  Nitro özelliğinin fark oluşturması
 • Polis kovalamacalarının olması

İlgili Yazılar

2 Yorum

 1. Horizonsever - -

  Horizon güzel oyun ben oynuyorum

 2. hasan oyunda - -

  payback tavsiye ederim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir